,,Jak redukovat celulitidu a rozproudit lymfatický systém. ''

03.02.2020

,,Když jsem se rozhodovala, o čem bude můj druhý článek, měla jsem v hlavě jasno. ''

Když jsem se rozhodovala, o čem bude můj druhý článek, měla jsem v hlavě jasno.
Každý den mám v hlavě milion myšlenek, řeším práci, domácnost, Isabellku, svojí postavu a spoustu dalších věcí okolo. Tím, že jsem v jednom koloběhu musím se rozhodovat hlavně spontánně a rychle ( to každá maminka určitě zná), rozhodla jsem se s vámi podělit o tento článek (od srdce), tak jak to cítím, ne tak jak musím, protože mě za to někdo platí, nebo protože prostě teď musím něco na instagram postnout, ale protože to na mě v ten moment přišlo a hned jsem věděla, že to je téma, o čem bych vám chtěla něco říct z mé vlastní zkušenosti a praxe.
V poslední době na mě naskakuje více a více článku na téma detox, které mi prostě nedají spát. Ve studiu po vánocích zase probíhají ve velkém zábaly s úžasnými výsledky a ve večerním zrcadle stále častěji shledávám svou celulitidu ( se kterou bohužel teď v těhotenství nemůžu pořádně zabojovat, ale už jen pár měsíců a jdu zase do boje:)) myslím si, že toto téma a tento článek by měl spatřit světlo světa. A tak je tady!

,,Jak redukovat celulitidy a cítit se skvěle,během jednoho týdne?´´

No fakt, nelžu Vám. Všechno co tady budu psát mám vyzkoušené na sobě a pak většinou na stovkách klientek, které mi dají za pravdu a jsou o tom na vlastní kůži přesvědčené stejně jako já.

,,Proč řeším celulitidu, když pořád cvičím?''

Trenérku dělám od svých 18 let, kdy jsem svoje tělo minimálně 4-5 x týdně trénovala, ale ať jsem byla pevná, nikdy jsem neměla krásnou pevnou kůži, která by byla hladká bez známek celulitidy, tak jak to vidíte v reklamě. I když jsem asi před 7 lety jela na školení BEAUTY and WELLNESS, které bylo zaměřeno na celulitidu a problémové partie u žen, tak mi to ohledně celulitidy nic moc nedalo. Asi jsem si tu cestu prostě musela projít a vyzkoušet vše možné, než jsem přišla na to, co pomáhá a proč se mi to vlastně děje.
Zadek jsem měla pevný,nohy taky, ale celulitida né a né zmizet. Lupénku jsem měla na holeních a lýtkách, nonstop se mazala kortikoidama a byla nešťastná proč zrovna já, která se neustále kouká na fitness modelky, které vypadají skvěle to tak taky nemůžu mít. Ve fitku jsem trávila tolik času, ale nic nezabíralo. Po porodu jsem se do toho shazování musela znovu dostávat a začít na sobě opět a znova dřít a makat. Bohužel nejsem typ ženy, která to má všechno zadarmo, jak se říká.
A do toho jsem měla velkou motivaci.. nejenom blížící se léto, ale i moji svatbu.

,,Po císaři fit do plavek a hlavně krásná na svatbu. ''

V létě jsem se už pomalu dostávala cvičením na svoji původní váhu,ale do svatby mi zbývalo ještě shodit cca 5kg. Pak jsem se, ale asi od 5 ti lidí kolem ve studiu doslechla, jak jsou úžasné wraps zábaly. Jedna z klientek na to dokonce jezdila i z Ostravy do Prahy.
Zrovna probíhala i velká kampaň na instagramu se všemi modelkami a mediálními hvězdami, které byly zabalené jako mumie a všechny v tom vypadali krásně a štíhle a měli skvělé výsledky. A to mě nakoplo! Aniž bych ho někdy vyzkoušela jsem se rozhodla jet na školení a vyzkoušet ho rovnou tam. Ale to se mi bohužel nepodařilo, protože jsem ten den byla strašně nemocná. Když jsem se, ale z Prahy vracela a byla jsem informovaná na co to vlastně je a co se v těle děje, pevně jsem věřila, že to je to, co mé problémy vyřeší.

,,A ono fakt. Světe div se. Ten zázrak funguje. ''

Než jsme to ve studiu se sestrou, která absolvovala kurz se mnou, klientkám nabídly, tak jsme to první zkoušely na sobě. Různě jsme to nanášely, cvičily předtím, potom, abychom věděly, jak tělo reaguje a zkoušely různě, čím by jsme to mohly ještě zefektivnit.
Školení mělo i krásnou teoretickou část o lymfatickém systému, které mě velice zaujalo a já se do toho pustila a snažila se o tom načíst i další dostupné informace. A pak mi došlo, kde byl můj problém. Nejen, že jsem zjistila, jak je můj lymfatický systém úplně zanesený, ale velké překvapení pro mě bylo, kolik nežádoucích účinků mají např. kortikoidy či antibiotika, které jsem v životě, kdy do svého těla dala.
A tak jsem si začala můj zanesený lymfatický systém čistit a sestavila si speciální jídelníček, abych se co nejrychleji všech škodlivin z těla zbavila a vyčistila se... a výsledky byly na světě.

,,Po několika týdnech jsem měla nejhezčí nohy za celý svůj život.''

Poprvé  jsem se nestyděla chodit v kraťasech a samozřejmě to všichni kolem mě začali vnímat. Nohy žádná lupénka, pevné,hladké a žádná celulitida. A tak se nám klientky objednávaly na wrap jedna za druhou a já zjistila, že to má i další efekt a to na strie. Né, že bych je měla já, ale s pár klientkama, co na strie trpěly, odcházely přesvědčené, že jsou mnohem v lepším stavu, než přišly a byly před zábalem.


,,Jeden zábal a celý život mám klid?''

Né, to vážně ne. Je to celoživotní cesta. Dennodenně zanášíme své tělo škodlivinami a tak se na tom musí preventivně pracovat, ale věřte mi nebo ne. Jde to. A pokud chcete a jste rozhodnutí tak ty výsledky, klidně mít můžete a teď  Vám předám pár informací a vy se pak můžete rozhodnout samy, zda si to vyzkoušet chcete nebo ne.

,,Co je vlastně lymfatický systém?''

Lymfatický systém je systém lymfatických cév a uzlin, který shromažďuje lymfu z celého organismu a odvádí ji zpět do krevního oběhu. Lymfa se dá charakterizovat jako bílá, mléčně zabarvená tekutina, která obsahuje lymfocyty, bílkoviny a tuky. Tato tekutina se hromadí v mezibuněčných prostorech tkání a krevních cév a je shromažďována lymfatickým systémem, z kterého se pak přesunuje zpět do krve. Je součástí imunitního systému, v němž má významnou úlohu v obraně těla před infekčními a nádorovými onemocněními. Uzliny obsahují velké množství lymfocytů (lymfocyty jsou jedním z druhů bílých krvinek), jenž mají schopnost neutralizovat a ničit bakterie a viry. Lymfatický systém hraje důležitou roli také v absorpci tuků z potravy ve střevním traktu. Zatímco produkty trávení cukrů a bílkovin mohou procházet do krve přímo, tuky se musí dostat nejprve do lymfatických (označovaných jako chylózní) cév.

,,Co jsou zábaly?''

Hollywood body Wraps, jak samo napovídá, pochází z USA, kde jí používá většina filmových hvězd a nechávají se jí zkrášlovat i ženy ve speciálních salónech a spa centrech. Je to metoda, která je zaměřena na celkovou detoxikaci organismu, nastartování metabolismu, zprůchodnění lymfatického systému a odstranění otoků. Díky speciálním bandážím, které se namáčejí do směsi z čistě přírodních látek. Látky jsou zcela přírodní obsahující železo, jíl, kalium a další minerály podporující regeneraci pokožky

,,Co zanáší lymfatický systém?''


Nedostatek pohybu
Stres, napětí
Kouření
Přílišné pití alkoholu
Nedostatek odpočinku
Spánku
Špatné, znečištěné životní prostředí
Příliš tučné a slané potraviny
Nekvalitní (umělé) potraviny
Rafinované cukry
Nedostatek přijímaných tekutin
Léky

,,Jaké jsou příznaky problémů s lymfatickým systémem?''

Kožní vyrážky
Otoky
Nevysvětlená bolest nebo zranění
Chronická únava
Časté bolesti hlavy
Sinusové infekce
Trávicí problémy
CelulitidaPřibírání
Zpomalené hubnutí

,,Co tedy doporučuji?''

1) Být motivovaná a rozhodnutá. Doporučení: Mě vždy například pomohlo motivovat se nějakou fotkou, dát si jí na tapetu.
2) Vyčistit si lymfatický systém. Doporučení:Hollywood Body wraps.
3) Cvičit na problémové partie. Jako jsou boky, stehna, zadní strana stehen a hýždě Doporučení: Výpady, hluboké dřepy, pánevní most a cviky na čtyřech ( zakopávání ).
4) Dodržet detoxikační jídelníček  Doporučení: Za mě bezlepkový jídelníček po dobu minimálně 5 dnů.
5) Pitný režím. Doporučení : 400ml vody na 10 kg hmostnosti.


A kdo se fakt rozhodl, tak vzhůru vysněné postavě.


Budu ráda, když se podělíte o svoje dotazy a názory v komentářích.

Ps: Toto doporučení je na jeden týden, ale samozřejmě záleží na typu postavy a celkově zaneseném lymfatickém systému. ( Zábal možno opakovat - z mé zkušenosti po 3 zábalech byly výsledky naprosto úžasné a na 3/4 roku jsem měla klid. Výsledky jsou vidět po zábalu okamžitě, ale aby byly trvalé, doporučuju dodržovat striktně detoxikační jídelníček minimálně po dobu 4 dní a následující den mít fyzickou aktivitu.